ALF Orlik Nowa Wieś - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Losowa galeria

KCP TEAM- MALECKIE KOJOTY 27.09.2011 r.
Ładowanie...

Ankiety

Kto wygra ALF w sezonie 2015?

Najnowsza galeria

26.04.2013 r. WŁATCY STADIONUF- KOJOTY
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 25, wczoraj: 25
ogółem: 436 266

statystyki szczegółowe

Aktualności


Regulamin Alf 2014

  • autor: arthurae, 2014-03-10 08:59

REGULAMIN  ROZGRYWEK

AMATORSKIEJ  LIGI  FUTBULOWEJ

NOWA WIEŚ – SEZON 2014

 

 

REGULAMIN  ROZGRYWEK

AMATORSKIEJ  LIGI  FUTBULOWEJ

NOWA WIEŚ – SEZON 2014

Kategoria: powyżej 17  lat

Organizator:   Urząd  Gminy Kęty

Miejsce rozgrywek: kompleks sportowy „Orlik 2012” przy ul. Konarskiego 4                                      

                                   w Nowej Wsi.

Sposób przeprowadzania zawodów:

  1. Zawody ALF przeprowadzane są systemem ligowym „każdy z każdym”. 
  2. Rozgrywki ALF prowadzone są na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów gry  w piłkę nożną; wyjątek stanowi przepis o pozycji spalonej.
  3. Czas trwania meczu: 2 x 25 min. z 5 min. przerwą.
  4. Zawody prowadzone są zgodnie z systemem, regulaminem i terminarzem zatwierdzonym przez organizatora /ostateczne zatwierdzenie nastąpi po potwierdzeniu przez drużyny uczestnictwa w rozgrywkach i po spotkaniu organizacyjnym z kapitanami zgłoszonych zespołów/.
  5. W sytuacjach losowych mecz może zostać przesunięty za porozumieniem obu zainteresowanych drużyn i za zgodą organizatora.

Zawodnicy:

Zespół może zgłosić maksymalnie 15 zawodników, którzy ukończyli 17 lat (rocznik 1997 i starsi) i nie są czynnymi zawodnikami w klubach sportowych (dopuszcza się jednak udział w ALF zawodników zgłoszonych do rozgrywek OZPN i rozgrywek innych federacji piłkarskich poza krajem w 2014r., ale nie uczestniczących w jego rozgrywkach, to znaczy takich, którzy nie zagrali ani minuty w meczu ligowym bądź pucharowym).

Zespół liczy 6 zawodników: 5 zawodników w polu + bramkarz /dopuszczalny minimalny skład: 3 zawodników + bramkarz/.

  1. W trakcie rozgrywek ALF dopuszcza się jednorazowe przejścia zawodnika z jednej drużyny ALF do drugiej, ale tylko w przerwie pomiędzy rundami.
  2. W trakcie trwania rundy każdy z zespołów może dokonać dwóch zmian w kadrze zawodniczej (o tym fakcie  należy poinformować organizatora rozgrywek).
  3. Do rundy rewanżowej 2014 zespół może zgłosić dowolną ilość zawodników (ale nie więcej niż 15), którzy ukończyli 17 lat (rocznik 1997 i starsi) i przestali być czynnymi zawodnikami w klubach sportowych (dopuszcza się do udziału w rundzie jesiennej ALF  zawodników zgłoszonych do rozgrywek OZPN w 2014r. oraz innych federacji piłkarskich poza krajem i biorących udział w jego rozgrywkach wiosną 2014 /mecze ligowe i pucharowe/ - z warunkiem: jeżeli zawodnik w trakcie rundy jesiennej ALF wróci do czynnego uprawiania piłki nożnej w jakimkolwiek klubie sportowym wszystkie dotychczasowe mecze rundy rewanżowej ALF z jego udziałem zostaną  zweryfikowane jako walkower na korzyść przeciwnika).

Punktacja:

  1. Za każde spotkanie w rozgrywkach ALF przyznaje się liczbę punktów w zależności od uzyskanego wyniku:
  • 3 pkt za zwycięstwo,
  • 1 pkt za remis,
  • 0 pkt za porażkę.
  1. Kolejność zespołów w rozgrywkach ustala się wg liczby zdobytych punktów – w   przypadku uzyskania równej ilości punktów przez dwie lub więcej drużyn o zajętym miejscu decydują:
  • liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami,
  • przy dalszej równości korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,
  • przy dalszej równości większa liczba bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek.

Sędziowie:

  1. Sędziów wyznacza organizator sędzia koordynator.

Zdarzenia losowe:

  1. W przypadku, gdy spotkanie nie odbędzie się lub zostanie przerwane przez sędziego z przyczyn niezależnych od obu drużyn należy je powtórzyć w terminie wyznaczonym przez organizatora rozgrywek. Decyzję w sprawie powtórzenia meczu podejmuje sędzia.
  2. Jeżeli któryś z zespołów zostanie wyeliminowany z rozgrywek, a rozegrał 50% spotkań lub więcej, nie odejmuje się punktów innym drużynom (do meczów rozegranych wlicza się dwie, regulaminowo „dopuszczalne” przegrane walkowerem); zespół wyeliminowany - przy zaliczeniu 50% meczów - spada automatycznie na ostatnie miejsce w tabeli, przy zaliczeniu ponad 50% meczów, zachowuje „uczestnictwo” w bieżącej tabeli).
  1. Protesty, skargi i uwagi należy zgłaszać u organizatora rozgrywek do 24 godzin po rozegranym meczu.

Kary:

  1. Drużyna, która nie stawi się na spotkanie zostanie ukarana walkowerem /0pkt., wynik 8:0 dla przeciwnika – patrz: przepisy szczegółowe/.
  2. Zawodnik, który otrzyma w danym meczu czerwoną kartkę zostaje usunięty z boiska /gdy jest to kartka czerwona  b e z p o ś r e d n i a  pauzuje - minimum - 1 mecz; patrz: przepisy szczegółowe/.
  3. Kara dyscyplinarna dla zawodnika ukaranego odsunięciem od meczu (meczów) winna przebiegać według ustalonego formalnie kalendarza ligi (np. kara w 1kolejce skutkuje odsunięciem od gry w kolejce nr2); uwaga: otrzymanie w/w  kary w trakcie tzw. meczu „przełożonego” powoduje jej bezwzględną egzekucję następnym spotkaniu (czyli w najbliższej kolejce ligowej - wg terminarza rozgrywek).
  4. Jeżeli w meczu weźmie udział zawodnik nieuprawniony do rozgrywek zespół zostaje ukarany walkowerem.
  5. Trzy  walkowery wynikające z niestawienia się zespołu do meczów powodują relegowanie zespołu z rozgrywek.

Nagrody:

  1. Drużyny, które w rozgrywkach na koniec sezonu zajmą miejsca 1 - 3 zostaną nagrodzone pamiątkowymi pucharami,  medalami lub nagrodami  rzeczowymi.
  2. Prowadzona będzie również klasyfikacja na najlepszego strzelca ligi i najlepszego bramkarza; zwycięzcy otrzymają okolicznościowe statuetki.

Ubiór zawodników:

  1. Każdą drużynę obowiązują jednolite koszulki /na Orliku będą dostępne znaczniki/.
  2. W rozgrywkach ALF obowiązuje obuwie na sztuczną nawierzchnię – tzw. „torfówki” lub buty z płaską podeszwą.
  3.  

Ustalenia końcowe:

  1. Drużyna zostaje dopuszczona do rozgrywek w ALF po spełnieniu wszystkich wymogów organizacyjnych.
  2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za biorących udział w rozgrywkach zawodników, wynikające z tego powodu wypadki oraz skutki wypadków w czasie gry.
  3. Zawodnicy poniżej 18 roku życia grają na odpowiedzialność rodzica lub prawnego opiekuna – obowiązuje zgoda pisemna!
  4. Prawo interpretacji regulaminu, wnoszenie jakichkolwiek zmian czy poprawek przysługuje tylko i wyłącznie organizatorowi rozgrywek ALF.

 

Kontakt z organizatorem ALF:

e-mail: nwalf@op.pl

tel:  517 283 837

Szczegółowe przepisy gry

obowiązujące w rozgrywkach ALF

Nowa Wieś 2014

I. BOISKO.

Mecze rozgrywane są na boisku o wymiarach 30 x 62 m, z bramkami 5 x 2 m ze sztuczną nawierzchnią trawiastą i oświetleniem.

II. ZESPOŁY.

Gra prowadzona jest przez drużyny składające się z 5 zawodników w polu i bramkarza (minimalna liczba dopuszczająca do meczu: 3 + 1). W trakcie gry dokonywane są zmiany lotne; dokonuje się  ich wyłącznie w obrębie strefy zmian danej drużyny, która znajduje się na własnej połowie każdej  z drużyn. Zawodnik (w tym również bramkarz) może wejść na boisko dopiero po opuszczeniu go przez zawodnika wymienianego, w miejscu, w którym opuścił on pole gry.

III. MECZ.

Rozgrywane są dwie połowy meczu po 25 minut.

Przerwa między połowami trwa 5 minut.

Rozpoczęcie gry polega na wprowadzeniu do gry piłki umieszczonej w punkcie środkowym boiska poprzez kopnięcie piłki do przodu (do zawodnika stojącego w kole) lub do tyłu (do zawodnika stojącego w kole lub poza nim).

Z rozpoczęcia gry można zdobyć bramkę bezpośrednio, podobnie jak z rzutu rożnego.

Rzut z autu wykonywany jest wyłącznie nogą, z ziemi, z linii końcowej lub zza linii końcowej - traktowany jest jak rzut wolny pośredni. W trakcie wykonywania rzutu z autu piłka musi leżeć nieruchomo na murawie.

Piłkarze drużyny przeciwnej przy rozpoczęciu gry muszą zachować odległość minimum 5m (przy aucie, rzucie karnym, rzucie wolnym i rożnym).

Przy rzucie od bramki:

- bramkarz wprowadza do gry piłkę ręką poprzez wyrzucenie jej poza obręb pola karnego;        

- piłka jest w grze po opuszczeniu pola karnego;

- w przypadku niepoprawnego wprowadzenia piłki do gry (np.: nogą) zespół przeciwny wznawia  grę rzutem wolnym pośrednim w miejscu przecięcia linii pola karnego przez piłkę.

Zawodnik ma 4 sekundy na wykonanie stałego fragmentu gry.

Piłka jest w grze, gdy została kopnięta i poruszyła się (nie musi przebyć odległości równej obwodowi piłki).

  1. Za każde spotkanie w rozgrywkach ALF przyznaje się liczbę punktów w zależności od uzyskanego wyniku:
  • 3 pkt za zwycięstwo,
  • 1 pkt za remis,
  • 0 pkt za porażkę.

Drużyna, która  nie  stawi się na spotkanie zostanie ukarana walkowerem /0 pkt, wynik 8:0 dla przeciwnika/.

2.  Walkower 8:0 i 3 punkty przyznaje się w przypadku niekorzystnego wyniku dla zespołu   

      poszkodowanego wskutek np. gry nieuprawnionego zawodnika w drużynie przeciwnej.

  1. Jeżeli jednak zespół poszkodowany uzyskał w meczu wynik korzystniejszy niż 8:0  uwzględnia się mu liczbę zdobytych bramek, anulując równocześnie wszystkie bramki zdobyte przez drużynę popełniającą wykroczenie.
  2. W przypadku, gdy do meczu nie stawią się obydwa zespoły mające go rozegrać, zarówno jeden jak i drugi ukarane zostają walkowerem.
  3. Udział w meczu zawodnika nieuprawnionego powoduje przyznanie walkoweru drużynie  przeciwnej.
  4. Minimalna liczba zawodników na boisku w trakcie meczu wynosi: trzech w polu + bramkarz (mniejsza powoduje zakończenie spotkania i walkower dla przeciwnika).
  5. Mecze „przełożone” należy rozegrać : do tygodnia po zakończeniu rundy wiosennej, do ostatniej kolejki ligowej - rundzie jesiennej – nie rozegranie meczu skutkuje obustronnym walkowerem.

IV. KARY

  1. Zawodnik ukarany w meczu czerwoną kartką zostaje usunięty z boiska
  • otrzymanie czerwonej kartki w następstwie  d w ó c h  ż ó ł t y c h  powoduje odsunięcie od  jednego spotkania;
  • otrzymanie  czerwonej kartki   b e z p o ś r e d n i o  powoduje  odsunięcie – m i n i m u m 

      od jednego  spotkania.

     Do odsunięcia od gry w jednym spotkaniu dochodzi w przypadku:

  • obrony ręką piłki zmierzającej do bramki przez zawodnika z pola;
  • obrony bramkarza rękami poza polem karnym, w sytuacji pozbawienia przeciwnika realnej szansy zdobycia bramki.
  1. Do odsunięcia od  d w ó c h  l u b  w i ę c e j  spotkań dochodzi w przypadku:
  • wybitnie niesportowego zachowania: demonstracyjne wyrażanie dezaprobaty wobec decyzji  sędziowskich, ubliżania sędziemu i zawodnikom, szydzenia i wyśmiewania, grożenia i zastraszania,  notorycznego posługiwania się wulgaryzmami, używania przemocy fizycznej  wobec uczestników zawodów.
  1. Zawodnik, który otrzyma w danym meczu czerwoną kartkę zostaje usunięty z boiska    –  ponadto drużyna  zostaje  ukarana  3 minutową grą w osłabieniu, bez względu na to, czy straci w tym czasie bramkę, czy też  nie. 
  2. Otrzymanie pierwszej żółtej kartki w meczu powoduje usunięcie z boiska na 2 minuty; po stracie bramki przez drużynę grającą w osłabieniu wskutek żółtej kartki uzupełnia ona skład.
  3. Sędzia może ukarać zawodnika nie biorącego udziału w grze (rezerwowego) żółtą, a nawet  czerwoną kartką za niesportowe zachowanie; w takim przypadku kapitan drużyny ukaranej  wyznacza zawodnika „z pola” do opuszczenia boiska - przy żółtej kartce na 2 minuty, przy  czerwonej na 3; zawodnik nie biorący udziału w grze (rezerwowy) ukarany czerwoną  kartką dodatkowo zostaje odsunięty z rozgrywek na minimum jeden mecz.

6.Ukaranego żółtą kartką bramkarza w odbyciu kary zastępuje zawodnik „z pola” wyznaczony przez kapitana zespołu”.

V. RZUT WOLNY POŚREDNI.

1. Rzut wolny pośredni dyktowany jest w sytuacji gdy:

- ma miejsce niebezpieczne zagranie,

- ma miejsce przeszkadzanie w ruchu przeciwnika, gdy piłka nie jest w grze,

- ma miejsce przeszkadzanie bramkarzowi w rzucie piłki,

- zawodnik wchodzi na boisko w trakcie zmiany przed zejściem z boiska zawodnika  

  zmienianego,

- zejście lub wejście z/na boisko zmieniających się graczy ma miejsce poza strefą zmian,

- bramkarz dotyka lub łapie piłkę zagraną do niego przez partnera z drużyny w ręce niezgodnie

  z „Przepisami gry w piłkę nożną”.

- bramkarz zagrywa piłkę dłużej niż 4 sekundy, o ile nie jest na połowie drużyny przeciwnej,

- zawodnik zagrywa ponownie piłkę po wykonaniu rzutu  wolnego, rożnego, autu, nim zostanie

  ona dotknięta przez innego zawodnika,

- zawodnik zwleka z wykonaniem zagrania z autu, rzutu rożnego, wolnego ponad 4 sekundy,

- zawodnik zachowuje się niesportowo, wyraża dezaprobatę wobec decyzji sędziów.

2. Rzut wolny pośredni sygnalizowany jest przez sędziego podniesieniem ręki, a wykonywany jest z miejsca popełnienia przewinienia (lub, w przypadku przewinienia w obrębie pola karnego, z linii pola karnego położonego najbliżej miejsca przewinienia).

3. W pozostałych sytuacjach dyktuje się rzut wolny bezpośredni.

VI. INNE

W innych nieopisanych sytuacjach zastosowanie mają „Przepisy gry w piłkę nożną”.

 

 

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [350]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Zegar

Reklama

Logowanie

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Wyniki

Mecze sparingowe

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Tabela ligowa

0